Tonik do twarzy - niedoceniany produkt pielęgnacyjny

Na temat stosowania toników do pielęgnacji zdania są podzielone. Część osób nie wyobraża sobie bez nich rutyny pielęgnacyjnej, a druga część uważa go za zbędny produkt. Jaką rolę pełni tonik do twarzy?

Tonik do twarzy - niedoceniany produkt pielęgnacyjny

Dlaczego warto stosować toniki i hydrolaty do twarzy?

Tonik przede wszystkim odpowiada za tzw. wtórne oczyszczenie cery po demakijażu czy umyciu twarzy. Usunie resztki kosmetyków (mleczko, olejek do demakijażu, żel) stosowanych do oczyszczania skóry. Toniki znakomicie usuwają zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie. Co ciekawe nawet sole wapnia występujące w twardej wodzie. Toniki wyrównują pH skóry, które często jest zaburzone przez uprzednio zastosowane środki myjące.

Czy tonik może zastąpić inny kosmetyk?

Nie. Tonik nie zastąpi żelu do mycia twarzy, mydła, płynu micelarnego czy kremu. Jest jednym z etapów pielęgnacji i przygotowuje skórę do nałożenia kremu, serum lub oleju kosmetycznego.

Jak aplikować tonik do twarzy?

Tonik aplikujemy za pomocą płatków kosmetycznych lub bezpośrednio wklepując opuszkami palców w skórę. Nigdy nie trzemy skóry, gdyż możemy ją mechanicznie uszkodzić lub podrażnić. Szczególnie cera nadreaktywna, wrażliwa, naczynkowa źle znosi tarcie.

Nie czekaj na całkowite wchłonięcie toniku. Woda odparowuje ze skóry i zamiast nawilżać może spowodować uczucie ściągnięcia. Zawsze na jeszcze wilgotną cerę nakładaj krem z dobrej jakości emolientami roślinnymi lub olejek.

Jak działa tonik?

Jego działanie uzależnione jest od składu. Naturalne toniki oprócz wody zawierają cenne substancje aktywne danej rośliny, stąd potoczna nazwa wody kwiatowej czy hydrolatu.

Toniki:

  • nawilżają
  • zmiękczają
  • oczyszczają
  • uspokajają i łagodzą podrażnienia

Hydrolaty i toniki do twarzy AVEBIO nie zawierają alkoholu. To naturalne produkty zakonserwowane zgodnie z wytycznymi organizacji certyfikujących kosmetyki naturalne. Ilość konserwantów została ograniczona do niezbędnego minimum.

Tonizowanie skóry to drugi krok w codziennej pielęgnacji Twojej cery!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl