Porady 17 sierpnia 2018

Szampony bez SLS - o co w tym chodzi?

Szampony stworzone z naturalnych składników przede wszystkim wyróżniają się delikatnością działania i biodegradowalnością. Bazę myjącą stanowią na przykład Decyl Glucoside  i Lauryl Betaine - substancje powierzchniowo czynne odpowiedzialne za wytworzenie piany myjącej włosy. Naturalne szampony do włosów wzbogacane są cennymi olejami roślinnymi o udowodnionym działaniu odżywczym i regenerującym. Sięgaj po produkty zawierające takie dobroczynne składniki jak: olej arganowy, olej makadamia i aloes.

Co to jest SLS i dlaczego warto go unikać?

SLS to inaczej sól sodowa siarczanu alkoholu laurylowego. Jest to anionowa substancja powierzchniowo czynna bardzo często stosowana również w produktach chemii gospodarczej. Wytwarza bogatą pianę, ale na skórę może działać drażniąco. Żyjemy w czasach, kiedy coraz więcej osób uskarża się na wrażliwość skóry. Choć SLS skutecznie oczyszcza skórę głowy i włosy to działa również wysuszająco. To może być przyczyną swędzącej skóry głowy po umyciu lub suchego łupieżu. Naturalne kosmetyki do włosów są alternatywą dla produktów z SLS. Dzięki temu każdy z nas ma wybór i może dobrać szampon o odpowiednim dla siebie składzie.

Czy szampony bez SLS są skuteczne?

Naturalne szampony bez chemii często postrzegane są jako produkty, którymi trudno oczyścić włosy. To mit. Szampony bez SLS pienią się delikatniejszą pianą niż produkty konwencjonalne oparte na agresywnych detergentach. Naturalne szampony działają subtelniej dzięki składnikom użytym w recepturze, ale skutecznie myją włosy. 

Jeśli do tej pory stosowałaś produkty oparte na SLS, silikonach i parafinie to na początku stosowania naturalnych szamponów możesz odnieść wrażenie, że włosy szybciej się przetłuszczają lub odwrotnie puszą się i bardziej plączą. Cóż, najpierw musisz usunąć warstwę np. silikonów i produktów do stylizacji, które oblepiły Twoje pasma. To może trochę potrwać, ale warto!

Naturalne szampony bez SLS stosowane regularnie zapewniają zdrowe, odżywione i lśniące włosy. Dbają także o skórę głowy. Pamiętaj, że tylko zdrowa skóra głowy zapewni Ci piękne włosy.

Szampony AVEBIO nie zawierają SLS, SLES, silikonów oraz parabenów. Nie znajdziesz w nich także sztucznych barwników i zapachów. Zawierają minimum 98% składników pochodzenia naturalnego.

Naturalny szampon do codziennego mycia Naturalny szampon do codziennego mycia Szampon bez SLS z olejem arganowym
39 zł
Naturalna odżywka do każdego rodzaju włosów Naturalna odżywka do każdego rodzaju włosów z olejkiem arganowym i makadamia
49 zł
Naturalny szampon do włosów cienkich i delikatnych Naturalny szampon do włosów cienkich i delikatnych Szampon bez SLS z olejem makadamia
39 zł