Ciekawostki 17 grudnia 2018

Skwalan - hydrolipidowa równowaga Twojej skóry

Skwalan będący składnikiem kosmetyków naturalnych pozyskiwany jest z takich roślin jak: oliwa z oliwek, palma kokosowa czy otręby ryżowe. Ma postać bezwonnej i bezbarwnej substancji. Łatwo się wchłania i nie pozostawia uczucia tłustości. W kosmetyce ceniony jest za swoje właściwości ochronne i stabilizujące nawodnienie skóry. Jednocześnie wyraźnie wygładza i wzmacnia naszą skórę. 

Dlaczego warto stosować kosmetyki na bazie skwalanu?

Skwalan jest z jednym z najskuteczniejszych naturalnych emolientów. Oznacza to, że zabezpiecza naszą skórę przed utratą wody. Bardzo łatwo jest absorbowany przez skórę, a dzięki czemu staje się ona jędrna, elastyczna i przyjemnie miękka. Naturalny skwalan wzmacnia barierę lipidową skóry, dlatego warto włączyć do pielęgnacji serum do twarzy na bazie skwalanu, kiedy nasza cera wymaga odbudowy i regeneracji. Działa również antyoksydacyjnie co opóźnia efekty starzenia się skóry. Jest znakomitym nośnikiem składników aktywnych rozpuszczalnych w tłuszczach. 

Czy kosmetyki naturalne ze skwalanem mogą stosować osoby z cerą wrażliwą?

Tak. Skwalan uznawany jest jako składnik o nikłym działaniu alergizującym, co jest dobrą wiadomością dla osób z cerą wrażliwą i skłonną do uczuleń. Jednocześnie skutecznie wzmacnia barierę ochronną skóry, która w przypadku cer wrażliwych często jest niedostateczna.

Czy skwalan jest składnikiem odpowiednim dla cer mieszanych i tłustych?

Uważamy, że tak. Każda cera wymaga skutecznej pielęgnacji i nawilżenia. Skwalan nie jest komedogenny co ucieszy osoby z cerą skłonną do przetłuszczania się i stanów zapalnych.

Przeglądając składy kosmetyków zwróć uwagę, aby skwalan był bazą kosmetyku, a nie tylko dodatkiem. Mimo, że nie jest tanim składnikiem kosmetycznym to wart jest swej ceny ze względu na skuteczność działania.

W AVEBIO mamy dla Was naturalne serum do twarzy w trzech wersjach.

  • Jeśli Twoja cera wymaga odżywienia to dobrym wyborem będzie serum DEEP CALM.
  • Masz kapryśną cerę skłonną do niedoskonałości? Sprezentuj swojej skórze wersję ENERGY CURE.
  • Jesteś posiadaczką cery mieszanej? Idealnym serum dla Ciebie będzie TRUE BALANCE.