Porady 22 maja 2018

Poznaj 7 pomysłów na zastosowanie olejku arganowego

1. Olej arganowy zamiast lub jako uzupełnienie kremu do twarzy.

Dodaj odrobinę olejku do swojego ulubionego kremu i odzyskaj naturalny blask. Możesz oczywiście skorzystać z gotowego rozwiązania jakim jest naturalny krem do twarzy z dużą zawartością oleju arganowego.

2. Olej arganowy do demakijażu.

Jak wiele innych olejków do twarzy jest świetnym kosmetykiem naturalnym do demakijażu oczu i warg. Olej nie podrażni i nie przesuszy skóry. Uważaj, aby nie dostał się do oczu.

3. Naturalny peeling z olejkiem arganowym.

W prosty sposób możesz zrobić naturalny peeling do twarzy i ciała. Wymieszaj olej  z cukrem trzcinowym lub płatkami owsianymi i nakładaj okrężnymi ruchami na skórę.

4. Olej arganowy zamiast balsamu do ciała.

Można również z powodzeniem stosować ten naturalny kosmetyk zamiast balsamu do ciała. Po kąpieli lub prysznicu wystarczy w wilgotną skórę wetrzeć olej i delikatnie osuszyć ciało ręcznikiem.

5. Olej arganowy jako odżywka do włosów.

Olejowanie włosów w celu ich odżywienia znane jest od lat. Olej arganowy wcieramy w pasma włosów i pozostawiamy na minimum 20 minut. Resztki oleju wymywamy delikatnym szamponem bez SLS. Olej możesz wcierać w skórę głowy robiąc przy okazji pobudzający krążenie masaż. Zdrowa skóra głowy to włosy w dobrej kondycji. Możesz zawsze skorzystać z gotowej, naturalnej odżywki do włosów z olejem arganowym.

6. Olejek arganowy jako odżywka do paznokci.

Witamina E zawarta w oleju świetnie odżywia osłabione paznokcie. Wetrzyj odrobinę oleju w płytkę paznokcia i w skórki wokół. Jeśli chcesz rozjaśnić paznokcie możesz olej wymieszać z sokiem z cytryny.

7. Olejek arganowy jako olejek do masażu.

Ten popularny kosmetyk naturalny sprawdza się również w masażach ciała. Zapobiega powstawaniu cellulitu i rozstępów. Stosowany jest również w odmładzającym masażu twarzy. Olej arganowy możesz wzbogacić ulubionym olejkiem eterycznym, aby zabieg był jeszcze bardziej odprężający i przyjemny.

Olej arganowy Olej arganowy lub jak wolisz olejek arganowy
od 45 zł
Naturalna odżywka do każdego rodzaju włosów Naturalna odżywka do każdego rodzaju włosów z olejkiem arganowym i makadamia
34,30 zł 49 zł
P Promocja