Porady 24 września 2018

Olej arganowy - skuteczny kosmetyk do włosów

Olej arganowy jest wysoce ceniony w kosmetyce. Jego wyjątkowe właściwości i uniwersalność w stosowaniu spowodowały, że jest jednym z najczęściej kupowanych kosmetyków naturalnych. Oryginalny olej pochodzi wyłącznie z Maroka i nie zawiera żadnych zbędnych dodatków. Kosmetyczny olej arganowy tłoczony jest ze świeżych orzechów arganii i różni się od wersji spożywczej tego oleju, gdyż nie jest poddawany obróbce termicznej. Pozwala to zachować jego walory kosmetyczne.

Olejek arganowy do włosów - właściwości.

Ten marokański olej jest naturalnym źródłem kwasów Omega-3 i Omega-9. Zawiera wysoką zawartość witaminy E, która ma działanie ochronne dla naszych włosów. Olejek arganowy skutecznie odżywia i regeneruje pasma włosów, dzięki temu włosy są mniej podatne na uszkodzenia w wyniku działania słońca, wiatru czy wysokiej temperatury. Ma również zdolność przenikania w strukturę włosa, stąd stosowany regularnie ma działanie uelastyczniające i wzmacniające. Wyraźnie wygładza pasma i nadaje im blask.

Olejek arganowy na końcówki.

Olej arganowy świetnie zastąpi tak popularne obecnie serum na końcówki włosów. Jest naturalnym produktem, bez silikonów, który ochroni Twoje włosy przed mechanicznymi uszkodzeniami na co dzień.

Olejek arganowy na porost włosów.

Warto wcierać go w skórę głowy, szczególnie wtedy, gdy:

  • masz słabe włosy, skłonne do wypadania,
  • Twoja skóra głowy jest wrażliwa i skłonna do podrażnień,
  • masz tendencje do suchego łupieżu

Bogactwo naturalnych nienasyconym kwasów NNKT i witamin odżywią cebulki włosów i zadbają o zdrową skórę głowy. Pamiętaj, że kluczem jest tutaj regularność stosowania tego naturalnego kosmetyku.

Jak stosować olejek arganowy na włosy?

  • Olej arganowy możesz aplikować bezpośrednio na włosy metodą olejowania włosów. 1-2 łyżeczki olejku wetrzyj we włosy przed myciem i pozostaw do wchłonięcia na minimum 30 minut. Olejek zawsze najpierw rozcieraj w dłoniach i dopiero wtedy wcieraj w pasma. Owiń głowę ręcznikiem lub specjalnym czepkiem. Ciepło aktywuje działanie oleju i otwiera łuski włosów, co sprzyja dogłębnej regeneracji. Po olejowaniu włosów umyj włosy delikatnym szamponem bez SLS.
  • W przypadku włosów wysokoporowatych możesz włosy olejować metodą “na mokro”. Wówczas aplikujesz olej arganowy na umyte, wilgotne włosy i pozostawiasz na minimum 30 minut lub nawet na całą noc. Mokre włosy mają większą chłonność, gdyż ich łuski są otwarte, dzięki temu olej może tutaj skuteczniej odżywić pasma. Na koniec resztki olejku wymywasz naturalnym szamponem.
  • Jeśli Twoje włosy są bardzo suche, kręcone możesz odrobinę olejku wetrzeć w umyte włosy i wysuszyć jak zwykle. Użycie olejku arganowego zdyscyplinuje pasma i zapobiegnie puszeniu się włosów.
  • Olejem arganowym możesz wzbogacać kosmetyki do pielęgnacji włosów np. maski lub odżywki. Wybieraj produkty bez zawartości silikonów i parafiny, aby dodany olej naturalny mógł spełnić swoje zadanie.
  • Sięgaj po kosmetyki naturalne, które zawierają olej arganowy w składzie. Polecamy szampon z olejem arganowym i odżywkę do włosów z dodatkiem tego cennego olejku

Gdzie kupić olej arganowy?

Przed zakupem zwróć uwagę na skład tego naturalnego kosmetyku. Powinno tam być po prostu 100% oleju arganowego i już. Szukaj oleju arganowego w wersji kosmetycznej, który działa skuteczniej od wersji spożywczej poddanej obróbce dla celów smakowych. Dobrze, gdy olej arganowy posiada certyfikat, tak jak jest to w przypadku olejku arganowego od AVEBIO.

Olej arganowy Olej arganowy 100% naturalny, kosmetyczny olejek arganowy do twarzy, włosów i ciała
45 zł
Naturalna odżywka do każdego rodzaju włosów Naturalna odżywka do każdego rodzaju włosów z olejkiem arganowym i makadamia
49 zł
Naturalny szampon do włosów cienkich i delikatnych Naturalny szampon do włosów cienkich i delikatnych Szampon bez SLS z olejem makadamia
39 zł