Ciekawostki 17 maja 2019

Kwas hialuronowy - działanie i właściwości kosmetyczne

Kwas hialuronowy - co to jest?

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący naturalnie w ludzkim organizmie, głównie w naszej skórze. Jego nazwa wynika z jego szkliście czystej postaci i pochodzi od greckiego słowa hyalos, czyli szkło. Od kilku lat hialuronian sodu stał się najważniejszym składnikiem produktów kosmetycznych nastawionych na skuteczne nawilżanie skóry. Badania wykazały, iż z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze ulega degradacji, stąd tak szerokie zastosowanie tego składnika nie tylko w kosmetologii, ale także w medycynie estetycznej oraz wśród wytwórców eko kosmetyków. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego ma zdolność wiązania około 250 cząsteczek wody.

Kwas hialuronowy - działanie w kosmetykach

Kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne, co oznacza, że znakomicie wiąże wodę w naskórku. Działa wygładzająco, wyraźnie poprawia jędrność i elastyczność skóry. Jest składnikiem biozgodnym. Oznacza to, iż nie powoduje podrażnień i alergii. Kwas hialuronowy jest jednym z najlepszych składników kosmetycznych chroniących skórę przed wysychaniem, takich jak kremy czy sera do twarzy. Otrzymywany jest metodami biotechnologicznymi, dlatego chętnie po niego sięgają producenci kosmetyków naturalnych.

Kwas hialuronowy stosowany w kosmetyce zapewnia skórze:

  • nawilżenie,
  • wygładzanie,
  • uelastycznienie,
  • działanie przeciwzmarszczkowe.

Kiedy sięgnąć po kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Kosmetyk do pielęgnacji twarzy z kwasem hialuronowym to niezbędnik każdej kobiety po 25 roku życia. Przy wyborze produktu warto zwrócić uwagę, czy w składzie występuje zarówno wersja wielkocząsteczkowa stanowiąca barierę zapobiegającą utracie wody z naskórka jak i kwas niskocząsteczkowy mający zdolność do penetracji naskórka, co zapewni jego uszczelnienie i nawilżenie.

W AVEBIO wykorzystujemy kwas hialuronowy w formie 3D kompleks. Zawiera on w sobie trzy rodzaje cząsteczek, które skutecznie działają na skórę. Włącz do codziennej pielęgnacji serum z kwasem hialuronowym. Przyjemna, półpłynna konsystecja przywróci Twoje skórze zdrowy wygląd i korzystnie wpłynie na kondycję cery.

Poznaj wyjątkowe, naturalne kosmetyki z kwasem hialuronowym od AVEBIO: