Ciekawostki 14 września 2018

Kocanka włoska (Nieśmiertelnik) w kosmetyce naturalnej

Nieśmiertelnik, nazywany także kocanką włoską to roślina żyjąca w basenie Morza Śródziemnego. Charakteryzuje się żółtymi kwiatami, które nigdy nie blakną, nawet po ich ścięciu. Nieśmiertelnik był ukochaną rośliną greckiego Apolla, gdyż podkreślał jego nieśmiertelność. W średniowieczu napary z nieśmiertelnika były stosowane w medycynie. Srebrzyste liście tej rośliny pięknie lśnią w słońcu i są do dzisiaj ozdobą wielu ogrodów.

Kocanka włoska - aromatyczna roślina.

Z tej cenionej rośliny pozyskuje się zarówno olejek eteryczny jak i naturalny hydrolat. Ze względu na swoje kojące działanie jest prawdziwym przyjacielem skóry wrażliwej. Już wiele wieków temu zostały docenione jego właściwości kosmetyczne. Kocanka bogata jest w garbniki, flawonoidy i karetonoidy.

Hydrolat z nieśmiertelnika, podobnie jak inne hydrolaty pozyskuje się destylacją za pomocą pary wodnej. Do uzyskania 1 litra hydrolatu potrzebne jest kilogram tej wyjątkowej rośliny. Nieśmiertelnik ma charakterystyczny zapach kojarzony z przyprawą curry. Nawet jeśli nie przepadasz za tego typu aromatami to warto docenić jego działanie i skuteczność.

Dlaczego działanie hydrolatu z nieśmiertelnika jest tak wyjątkowe?

Nasza skóra często ulega podrażnieniom. Jeśli jesteś posiadaczem cery wrażliwej wiesz, że zaczerwienienia pojawiają się znienacka, a powód tych zmian ciężko ustalić. Wówczas warto do pielęgnacji włączyć naturalny kosmetyk o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Woda z nieśmiertelnika (czyli hydrolat z nieśmiertelnika) służy do codziennego przemywania skóry i zastępuje tradycyjne toniki. 

Do jego właściwości możemy zaliczyć:

  • wyciszenie skóry
  • łagodzenie podrażnień
  • zmniejszenie zaczerwienień
  • rewitalizowanie cery
  • działanie ściągające i zbawienne na widoczne naczynka
  • przywrócanie naturalnej równowagi skórze
  • wspomaga walkę z trądzikiem różowatym

Przy jakich problemach z cerą warto sięgnąć po ten naturalny kosmetyk?

Na skórze często pojawiają się podrażnienia, zaczerwienienia bądź widoczne naczynka? Masz skłonność do stanów zapalnych skóry?  W takim razie to produkt dla Ciebie. Hydrolat nie zawiera drażniącego alkoholu, dlatego jest naturalną alternatywą dla drogeryjnych toników.

Wystarczy, że dwa razy dziennie (rano i wieczorem) będziesz przemywać twarz po uprzednim umyciu.

Naturalna pielęgnacja stawia na minimalizm, który służy naszej skórze. Składy produktów są proste i bogate w składniki aktywne, czyli takie, które faktycznie działają. Dlatego włącz do swojej pielęgnacji naturalne toniki i hydrolaty już dziś.

Serum BIO Oil ANTIRED ELIXIR Serum BIO Oil ANTIRED ELIXIR Serum do cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym - 100% naturalnych olejków
119 zł
Woda z Nieśmiertelnika Woda z Nieśmiertelnika Hydrolat z kocanki
29 zł