Porady 23 stycznia 2018

Kiedy warto sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy?

W jakim wieku sięgać po produkty przeciwzmarszczkowe? Im wcześniej tym lepiej? Warto kierować się faktami naukowymi, które jasno określają jak “pracuje” nasza skóra i jak zmienia się to z wiekiem. Nie ma kosmetyku, który zatrzyma naturalny proces starzenia się skóry wynikający ze starzenia się całego organizmu. Natomiast zmarszczkom można zapobiegać.

Kiedy nasza skóra może potrzebować profilaktyki przeciwzmarszczkowej?

Z racji tego, iż po 25 roku życia nasza skóra ogranicza produkcję kolagenu możemy już zauważyć pierwsze linie i zalążki zmarszczek mimicznych. Wtedy warto sięgać po preparaty przeciwzmarszczkowe bogate w antyoksydanty. Dobry krem przeciwzmarszczkowy łączy w sobie nawilżanie, regenerację i ochronę skóry przed wolnymi rodnikami.

Co sprzyja powstawaniu zmarszczek nawet przed 30 rokiem życia?

1. Intensywna ekspozycja na słońcu oraz częste opalanie się w solarium. Słońce odpowiada w 90% za przyśpieszenie procesu starzenia się skóry. Przebarwienia, przesuszenie skóry, osłabienie integralności skóry sprzyja temu, iż wyglądamy na starszych niż jesteśmy w rzeczywistości.

2. Palenie papierosów. Tutaj chyba nie ma co się rozpisywać. Ogólnie wiadomo, że papierosy zatruwają organizm co ma swoje odbicie w wyglądzie skóry.

3. Brak odpowiedniego nawilżenia skóry jak i całego organizmu. Bez nawilżenia skóry profilaktyka przeciwzmarszczkowa nie jest możliwa. Każdy rodzaj cery wymaga nawilżenia, dlatego NAWILŻAJ! Pamiętaj, że wszystkie ważne procesy w organizmie odbywają się w środowisku wodnym. Nawet regeneracja i odbudowa naszej skóry.

4. Sposób odżywiania. Nie ma diety cud, która na 100% spowolni proces starzenia się. Nasz sposób odżywiania powinien być urozmaicony. Częste odchudzanie się i przybieranie na wadze sprzyja powstawaniu zmarszczek na twarzy.

5. Styl życia. Aktywność fizyczna i przebywanie na świeżym powietrzu dotleniają cały organizm a co za tym idzie i naszą skórę. Nadmiar stresu sprzyja powstawaniu zmarszczek i problemów z cerą.

Jakich sprzymierzeńców w walce z upływającym czasem szukać w kosmetykach?

  1. Składników, które mają silne działanie antyoksydacyjne, regenerujące i ochronne (naturalne oleje roślinne i masła).
  2. Witaminy C, która pobudza syntezę kolagenu w skórze.
  3. Witaminy E, nazywanej “witaminą młodości” poprzez wysoką zdolność ochrony przed atakiem wolnych rodników.

Warto wybierać produkty bogate w składniki aktywne. Mamy wtedy pewność, że kupujemy jakościowo dobry kosmetyk.