Porady 8 listopada 2017

Jak skutecznie zadbać o skórę wokół oczu?

Co powinien zawierać dobry krem pod oczy?

Produkty pod oczy powinny przede wszystkim skutecznie nawilżać np. dzięki zastosowanym w produkcie oligosacharydom roślinnym. Zawartość składników przeciwobrzękowych zapewni szybką redukcję porannych opuchnięć, dlatego szukajmy w składzie wyciągu z kawy czy ruszczyka. W kremie pod oczy powinny znaleźć się także naturalne oleje roślinne, które redukują transepidermalną utratę wody obniżając tzw. współczynnik TEWL. 

Skóra wokół oczu pozbawiona odpowiedniej pielęgnacji staje się matowa, sucha, a nasze spojrzenie “zmęczone”. Nasze oczy narażone są na działanie czynników zewnętrznych np. zanieczyszczone powietrze, a na ich wygląd ma wpływ dieta, tryb życia oraz uwarunkowania genetyczne. Skóra wokół oczu jest najbardziej podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia i alergie ze względu na duże nagromadzenie mastocytów (komórek odpowiedzialnych za reakcje alergiczne).

Kiedy sięgnąć po raz pierwszy po krem pod oczy?

O skórę wokół oczu warto zadbać już około 25 roku życia kładąc nacisk głównie na jej nawilżanie. Z wiekiem szukajmy produktów o bogatszym składzie, działających przeciwzmarszczkowo i napinająco.

Jak prawidłowo aplikować krem pod oczy?

Niewielką ilość kremu pod oczy delikatnie wklepujemy opuszkami palców do całkowitego wchłonięcia. Krem stosujemy rano i wieczorem lub według potrzeb skóry. Nie rozciągamy i nie pocieramy mocno skóry wokół oczu.

Nie zapominaj o pielęgnacji całej twarzy. Poznaj pełną ofertę BIO kremów do twarzy AVEBIO.