Aktualności 1 lipca 2018

Esencjonalna pielęgnacja na co dzień

Esencje do twarzy choć cenione i znane od lat w Azji i u nas mają coraz więcej wielbicielek. Co kryją te naturalne produkty nazywane "miracle water" i dlaczego warto wprowadzić je do codziennej rutyny pielęgnacyjnej?

Czym jest esencja do twarzy AVEBIO?

Esencja to kosmetyk naturalny o podstawowym działaniu nawilżającym, niezwykle bogaty w składniki aktywne pochodzenia roślinnego. Ich konsystencja jest lekka, wodnista. Formuła "water based" oparta jest na wyselekcjonowanych hydrolatach. Mimo, iż esencje mają za zadanie nawilżać skórę, mogą, w zależności od receptury działać przeciwzmarszczkowo, a nawet łagodząco. Zawarte w nich naturalne składniki stymulują skórę do odnowy, dzięki czemu cera nabiera młodzieńczego wyglądu, jest wygładzona i pełna blasku.

Reasumując esencje są połączeniem lekkości toniku (ze względu na konsystencję) i mocy serum do twarzy (ze względu na składniki aktywne).

Jak stosować esencje do twarzy?

W Azji esencje uważane są za serce codziennej pielęgnacji. Po oczyszczeniu skóry i użyciu toniku do twarzy nakładamy opuszkami palców esencję. Wystarczy delikatnie wklepać produkt w skórę i poczekać chwilę, aż się wchłonie. Następnie zaaplikować pozostałe produkty pielęgnacyjne typu serum do twarzy, naturalny krem lub olejek do twarzy. Warto tutaj pamiętać o zasadzie “layeringu’ (ang. layer - warstwa), która określa kolejność aplikowanych produktów od najlżejszych do bardziej treściwych.

Przykład codziennej pielęgnacji:

Krok 1: Oczyszczenie skóry twarzy (demakijaż, umycie twarzy).
Krok 2: Nałożenie hydrolatu lub toniku w celu wyrównania naturalnego pH skóry.
Krok 3: Nałożenie esencji.
Krok 4: Zaaplikowanie naturalnego kremu do twarzy, serum lub olejku do twarzy.

Jak często stosować esencje nawilżające?

Jeśli produkt się u nas sprawdza warto wprowadzić go do codziennej rutyny pielęgnacyjnej i stosować rano i wieczorem.

Która esencji AVEBIO z linii Botanical Suite będzie odpowiednia dla mnie?

W AVEBIO stworzyliśmy trzy różne naturalne esencje do pielęgnacji twarzy skierowane do potrzeb Twojej skóry. Każdy typ cery wymaga nawilżenia, to podstawa skutecznej pielęgnacji. Optymalne nawilżanie opóźnia pierwsze oznaki starzenia się skóry. To podstawowa funkcja tego typu produktów. Bazą esencji są cenne wody kwiatowe wzbogacone o wyjątkowe, aktywne składniki roślinne o działaniu potwierdzonym badaniami.

Jeśli Twoja cera wymaga nawilżenia (cera sucha i normalna i każdy rodzaj skóry wymagający  optymalnego nawilżenia)  to proponujemy włączyć ten kosmetyk naturalny do codziennej rutyny Moisturizing Face Essence - Nawilżającą esencję do twarzy.

Masz przede wszystkim cerę wrażliwą, nadreaktywną? Szukasz ukojenia i nawilżenia? Wypróbuj Soothing Face Essence - Łagodzącą esencje do twarzy.

Nawilżenie to za mało? Chcesz opóźnić skutki starzenia się skóry? Postaw na Rejuvenating Face Essence - Odmładzającą esencję do twarzy.

Łagodząca esencja do twarzy do cery wrażliwej Łagodząca esencja do twarzy do cery wrażliwej Czarne Musale - mniejsza wrażliwość i nadreaktywność
39 zł
Odmładzająca esencja do twarzy do cery dojrzałej Odmładzająca esencja do twarzy do cery dojrzałej Chińska piwonia - detoks i odmłodzenie
39 zł
Nawilżająca esencja do twarzy do cery suchej i normalnej Nawilżająca esencja do twarzy do cery suchej i normalnej Rabarbar - nawilżenie i komfort skorny
39 zł