Ciekawostki 27 lutego 2018

Czynniki przyśpieszające proces starzenia się skóry

Czynniki przyśpieszające starzenie się skóry możemy rozróżnić ze względu na wiek. Najczęściej jednym z powodów jest nieodpowiednio dobrana pielęgnacja do potrzeb naszej cery. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedy masz od 18 do 25 lat nieprawidłowa pielęgnacja może doprowadzić do zbyt niskiego natłuszczenia i nawilżenia skóry. Często w tym wieku sięgamy po kosmetyki, które mają ograniczyć występowanie wyprysków, a które często drastycznie wysuszają nam cerę. W tym wieku wiele osób boryka się z widocznymi, bardzo rozszerzonymi porami. Tutaj komplikują wygląd skóry zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Skuteczne i regularne nawilżanie cery w tym wieku opłaci się w przyszłości.

W wieku od 26 do około 40 lat nasza cera powinna być w najlepszej kondycji. Niechciane wypryski powinny pójść w niepamięć a cera promienieć. Jednak nieodpowiednia pielęgnacja może alarmująco obniżyć stopień nawilżenia skóry. Nadmierne opalanie się powoduje przebarwienia, które niełatwo jest usunąć samymi kosmetykami. Jeśli przekroczyłaś juz wiek młodzieńczy, a Twoja cera nadal mocno się przetłuszcza oznacza to zaburzenia w gospodarce hormonalnej. Oprócz nawilżania wprowadzamy do codziennej pielęgnacji preparaty bogate w składniki aktywne np. serum do twarzy i krem regenerujący na noc. W tym przedziale wiekowym pojawiają się pierwsze linie i zmarszczki mimiczne. Wprowadzamy do pielęgnacji krem pod oczy i regularnie korzystamy w produktów przeciwzmarszczkowych.

Po 40-tym roku życia mogą pojawić się zmiany naczyniowe. Zmiany naczyniowe mogą byc spowodowane stanem zdrowia, nieprawidłową pielęgnacją lub działaniem bakterii Helicobacter pylori. Poziom natłuszczenia skóry spada, dlatego sięgamy wtedy po produkty bardziej odżywcze i odbudowujące płaszcze lipidowy skóry. Stres, palenie papierosów, nieprawidłowa dieta i zła pielęgnacja powodują powstawanie pierwszych głębokich zmarszczek tzw. statycznych. Włączamy produkty o działaniu wygładzającym.

Kiedy przekroczymy 50-tkę niehigieniczny tryb życia “dorzuci” nam oprócz zmarszczek mimicznych więcej zmarszczek statycznych. Menopauza często zaburza elastyczność skóry. Zauważamy, że skóra robi się cieńsza i bardziej sucha. Pielęgnacja powinna się opierać na odpowiedniej ochronie i regeneracji. Warto siegać po preparaty wygładzające, dające efekt naturalnego liftingu i poprawy owalu twarzy.