Ciekawostki 26 września 2017

Co robi Twoja skóra kiedy śpisz?

Czy wiesz jak działa nasza skóra kiedy śpisz?

Kiedy idziemy spać myślimy, że nasza skóra też zasypia. Jest jednak inaczej. Wprawdzie skóra podczas snu odpoczywa to nie zawiesza swojej działalności. Krem na noc warto aplikować najpóźniej przed godziną 22. Dlaczego? Właśnie wtedy aktywność komórek skóry wzrasta. Naturalny kosmetyk bogaty w składniki aktywne zoptymalizuje odnowę komórkową. W nocy podział komórek skóry następuje kilka razy szybciej niż w ciągu dnia.

Około godziny 1 w nocy nasz organizm pozbywa się toksyn a jednocześnie skóra wchłania wszelkie produkty pielęgnacyjne. Odbudowują się włókna kolagenowe.

Regeneracja rozpoczyna pomiędzy godziną 2 a 3, kiedy odnawia się naskórek. Wtedy też wyrównuje się poziom nawodnienia organizmu. Poprawia się mikrokrążenie. Do godziny 5 nad ranem komórki intensywnie się regenerują a organizm jest dobrze dotleniony. Często mówi się o tym, iż skóra w nocy “lepiej oddycha”.

Masła i oleje roślinne zawarte w kremie na noc blokują odparowywanie wody z naskórka. Tak cenione masło shea głęboko nawilża i zmiękcza skórę. Witamina E zawarta w olejach roślinnych działa antyoksydacyjnie i zapobiega procesom starzenia się skóry.

Jak stosować krem na noc?

Krem zawsze nakładamy na oczyszczoną skórę. Nie zapominajmy o szyi i dekolcie, które najszybciej zdradzają wiek. Aplikujmy krem wykonując delikatny masaż ruchami okrężnymi. Nie naciągamy skóry. Masaż ma pobudzić mikrokrążenie i dotlenić skórę. Pamiętaj, że najlepszym i całkowicie darmowym kosmetykiem naturalnym jest dobry sen.

Krem liftingująco - drenujący pod oczy Krem liftingująco - drenujący pod oczy z komórkami macierzystymi pomarańczy
59 zł 89 zł
P Promocja
B Bestseller